AKTUALNOŚCI

Atak na użytkowników iPKO

Kaspersky Lab poinformował o pojawieniu się nowej fali ataków phishingowych na użytkowników serwisu bankowego iPKO. Cyberprzestępcy próbują nakłaniać odbiorców sfałszowanej wiadomości e-mail do kliknięcia odsyłacza otwierającego podrobioną stronę logowania do serwisu iPKO

Przeczytaj więcej

źródło: http://tech.wp.pl

ABI w kosmetyce

Miło nam poinformować że w ostatnią niedzielę tj. w dniu 22 marca 2015 roku wspólnie z firmą M'onduniq Cosmétiques Professionnels przeprowadziliśmy szkolenie, którego jednym z najważniejszych bloków była Ochrona Danych Osobowych w salonach.

Przeczytaj więcej

źródło: własne

Dane wyjęte spod prawa

Od ponad dwóch miesięcy nie wydano kluczowych rozporządzeń do znowelizowanych przepisów. Efekt? Nie wiadomo co dzieje się z rejestrami zbiorów danych.

Przeczytaj więcej

źródło: Gazeta Prawna

Cloud computing

Coraz większa popularność rozwiązań cloud computing i szerokie możliwości wykorzystywania tej technologii w procesach związanych z przetwarzaniem danych osobowych rodzi szereg pytań. Czy dane w chmurze są bezpieczne?

Przeczytaj więcej

źródło: egospodarka

Śmieciowe DANE

To nie kolejny artykuł o danych osobowych znalezionych na śmietniku - tym razem hodzi o obowiązującą od 1 lutego 2015 r. nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Przeczytaj więcej

źródło: Gazeta Prawna

Strzeż swoich danych

Oszuści z Lublina oferowali pracę i wyłudzali dane osobowe. Potem zaciągali kredyty! 28-letni mężczyzna i 25-letnia kobieta najpierw zamieszczali ogłoszenia fałszywych ofert pracy, a potem uzyskiwali dane personale osób zainteresowanych jej podjęciem. Po ich wyłudzeniu oszuści wykorzystywali dane do zaciągania pożyczek gotówkowych.

Przeczytaj więcej

źródło: Kurier Lubelski

Dowód osobisty nie może być zastawem

Zatrzymywanie dowodu osobistego jako zastawu za wypożyczany sprzęt jest niezgodne z prawem - wskazuje GIODO i po raz kolejny apeluje o zaprzestanie tego typu praktyk. W związku z coraz częstszą praktyką zatrzymywania w obiektach sportowych całej Polski, dowodów osobistych w zastaw przy wypożyczaniu różnego rodzaju sprzętu.

Przeczytaj więcej

źródło: GIODO

ABI pomocnikiem administratora danych

Reforma przepisów i szkolenie, zwłaszcza ABI, to działania niezbędne dla zapewnienia skutecznej ochrony danych osobowych w XXI w. Jak donosi Rzeczpospolita kwestie te były jednymi z głównych tematów konferencji prasowej zorganizowanej 28 stycznia 2015 r. w Warszawie z okazji IX Dnia Ochrony Danych Osobowych obchodzonego pod hasłem „Ochrona danych osobowych – najnowsze krajowe i europejskie regulacje prawne".

Przeczytaj więcej

źródło: Rzeczpospolita

IX Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych

Już po raz dziewiąty 28 stycznia świętujemy Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych, pod hasłem przewodnim „Ochrona danych osobowych – najnowsze krajowe i europejskie regulacje prawne”.

Przeczytaj więcej

źródło: TVP INFO

Zmiany w ustawie o ochronie danych osobowych

Od początku roku obowiązują przepisy, które nakładają nowe obowiązki na firmy w zakresie ochrony danych osobowych i ułatwiają ich przetwarzanie. Od teraz działający w strukturach firmy administrator bezpieczeństwa informacji (ABI) będzie miał większy zakres obowiązków.

Przeczytaj więcej

źródło: biztok.pl

UE - reformy przepisów o ochronie danych

UE zrobiła kolejny krok do przodu w sprawie reformy przepisów o ochronie danych osobowych. Ministrowie krajów członkowskich uzgodnili w Brukseli zasady przetwarzania danych gromadzonych przez instytucje publiczne.

Przeczytaj więcej

źródło: WP

Żądanie udostępnienia danych to nie przetwarzanie

Pojęcie przetwarzania danych osobowych jest bardzo szerokie i obejmuje m.in. proces ich zbierania, opracowywania, zmieniania i usuwania. Jednak sam wniosek o ich udostępnienie, gdy ostatecznie do niego nie doszło, 
w tym pojęciu się nie mieści.

Przeczytaj więcej

źródło: Rzeczpospolita

Oszuści kradną dane na „Biedronkę”!

Dział rekrutacyjny Jeronimo Martins przestrzega osoby poszukujące pracy w sieci handlowej przed oszustami. - Zostaliśmy poinformowani o pojawieniu się fałszywego ogłoszenia dotyczącego pracy w sklepach Biedronka, które pojawiło się na jednym z portali internetowych.

Przeczytaj więcej

źródło: dlahandlu.pl

GIODO odchodzi do Brukseli

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych odchodzi do Brukseli. Jego kandydaturę na stanowisko zastępcy Europejskiego Rzecznika Ochrony Danych Osobowych zatwierdziła komisja Parlamentu Europejskiego.

Przeczytaj więcej

źródło: forsal.pl

Pracowniczka Aliora nielegalnie pozyskała dane

- Chcę zaproponować panu specjalną ofertę Alior Banku. - A skąd ma pani mój numer? - Z serwisu ogłoszeniowego - tak jedna z telemarketerek tej firmy próbowała zdobyć nowego klienta.

Przeczytaj więcej

źródło: wyborcza.pl

Atak hakerów na GPW

Giełda uspokaja, że atak nie miał wpływu na transakcje. Sprawę bada ABW. Eksperci radzą - użytkownicy strony (gry giełdowej), powinni zmienić hasła swojej poczty i dostępu do portali społecznościowych.

Przeczytaj więcej

źródło: Polskie Radio

Kolejny zadowolony Klient

Milo Nam poinformowac ze zakończyliśmy audyt u kolejnego Klienta. Tym razem z naszych uslug skorzystala firma VIVUS.PL.

Przeczytaj więcej

Wyciekło kilka milionów hasel Gmail

Na jednym z rosyjskich for internetowych upubliczniono listę 5 milionów haseł i adresów poczty Gmail. Uwaga - opublikowano dane także polskich użytkowników. To już kolejna w ostatnim czasie tego rodzaju publikacja, jednak wszystko wskazuje na to, że dane te nie zostały skradzione, wyeliminowano także możliwość ich wycieku....

Przeczytaj więcej

źródło: globaleconomy.pl

Obostrzenia w cyfryzacji UE

Parlament Europejski zaostrzył zasady ochrony danych osobowych w świecie cyfrowym. Posłowie wzmocnili ochronę danych osobowych przesyłanych do krajów trzecich w nowelizacji przepisów, którą Parlament przyjął w marcu tego roku. Nowe zasady mają dać obywatelom większą możliwość kontrolowania tego, co się dzieje z ich danymi osobowymi oraz ułatwić firmom pracę poza granicami, poprzez zapewnienie takich samych warunków prawnych we wszystkich krajach członkowskich UE. Posłowie zwiększyli także kary nakładane na firmy łamiące przepisy, do 100 milionów euro lub 5% globalnych obrotów.

Przeczytaj więcej

źródło: EUROPA.EU

Ochrona danych osobowych w sieci

Nawet 200 tys. złotych kary za naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych w sieci, takie sankcje grożą przedsiębiorcom, nieprzestrzegającym przepisów o ochronie danych osobowych w Internecie. Jeżeli prowadzisz serwis internetowy, stronę www czy blog, a twoim celem jest zbieranie danych o odwiedzających cię osobach i wykorzystywanie ich np. w celach marketingowych, powinieneś uważnie śledzić wszelkie aspekty prawne obejmujące kwestie ochrony danych osobowych.

Przeczytaj więcej

źródło: BIZNES.PL

Jak Google przegrał walkę o ABI’ego

W dniu 21 lutego 2014 r. Naczelny Sąd Administracyjny (I OSK 2445/12) oddalił skargę kasacyjną od wyroku WSA w Warszawie oddalającego skargę Google Inc. na decyzję Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych zobowiązującej Google do wyznaczenia administratora bezpieczeństwa informacji.

Przeczytaj więcej

źródło: PORTAL ODO

Za nami szkolenie w Warszawie

25 lutego w warszawskim Invest Office odbyło się kolejne szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych organizowane przez portal internetowy ABIwpraktyce.pl, kancelarię radców prawnych Lubasz & Wspólnicy oraz agencję kreatywną Build Media Creation. Frekwencja, jak zwykle dopisała, a każdy uczestnik wypowiadał się w samych superlatywach o poziomie merytorycznym szkolenia.

Szkolenie, po raz kolejny, odbyło się we współudziale firmy IBM Polska, która od dłuższego czasu jest patronem szkolenia.

W trakcie szkolenia zapoznaliśmy uczestników z aspektami prawnymi związanymi z ochroną danych osobowych, przedstawiliśmy funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji, opowiedzieliśmy o obowiązkach osób pracujących na zbiorach danych, przekazaliśmy informacje o zarządzaniu systemem informatycznym, jak również przedstawiliśmy praktyczne wykorzystanie wiedzy w działaniach marketingowych na bazach danych.

Każdy z uczestników szkolenia był niezwykle zadowolony z faktu, że mógł wziąć w nim udział. Jak przyznali w wypełnionych ankietach byli pozytywnie zaskoczeni poziomem merytorycznym prelegentów, jak również ich otwartością, umiejętnością przekazania wiedzy i chęcią udzielenia odpowiedzi na każde pytanie.

źródło: własne

Nie zawsze musimy zgłaszać zbiory! Kilka uwag o zwolnieniu z obowiązku rejestracji.

Nie każdy administrator musi zgłaszać zbiory!
W poprzednim poście pisaliśmy o obowiązku zgłaszania zbiorów do rejestru, prowadzonego przez Generalnego Inspektora Danych Osobowych. Dzisiejszy post poświęcony jest natomiast zwolnieniu z ogólnego obowiązku rejestracji. Ustawodawca przyjmuje, iż w pewnych przypadkach przetwarzanie określonych zbiorów danych jest tak oczywiste i nierozerwalnie związane z daną działalnością, że obowiązek z art. 40 można w nich znieść.

Katalog zwolnień z obowiązku rejestracji znaleźć można w art. 43 ust. 1, zgodnie z którym nie muszą rejestrować zbiorów administratorzy danych:

 • zawierających informacje niejawne,
 • które zostały uzyskane w wyniku czynności operacyjno-rozpoznawczych przez funkcjonariuszy,
 • organów uprawnionych do tych czynności,
 • przetwarzanych przez właściwe organy dla potrzeb postępowania sądowego oraz na podstawie przepisów o Krajowym Rejestrze Karnym,
 • przetwarzanych przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej,
 • przetwarzanych przez właściwe organy na potrzeby udziału Rzeczypospolitej Polskiej w Systemie Informacyjnym Schengen oraz Wizowym Systemie Informacyjnym,
 • przetwarzanych przez właściwie organy na podstawie przepisów o wymianie informacji z organami ścigania państw członkowskich Unii Europejskiej,
 • dotyczących osób należących do kościoła lub innego związku wyznaniowego, o uregulowanej sytuacji prawnej, przetwarzanych na potrzeby tego kościoła lub związku wyznaniowego,
 • przetwarzanych w związku z zatrudnieniem u nich, świadczeniem im usług na podstawie umów cywilnoprawnych, a także dotyczących osób u nich zrzeszonych lub uczących się,
 • dotyczących osób korzystających z ich usług medycznych, obsługi notarialnej, adwokackiej, radcy prawnego, rzecznika patentowego, doradcy podatkowego lub biegłego rewidenta,
 • tworzonych na podstawie przepisów dotyczących wyborów do Sejmu, Senatu, Parlamentu Europejskiego, rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, wyborów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wójta, burmistrza, prezydenta miasta oraz dotyczących referendum ogólnokrajowego i referendum lokalnego,
 • dotyczących osób pozbawionych wolności na podstawie ustawy, w zakresie niezbędnym do wykonania tymczasowego aresztowania lub kary pozbawienia wolności,
 • przetwarzanych wyłącznie w celu wystawienia faktury, rachunku lub prowadzenia sprawozdawczości finansowej,
 • powszechnie dostępnych,
 • przetwarzanych w celu przygotowania rozprawy wymaganej do uzyskania dyplomu ukończenia szkoły wyższej lub stopnia naukowego,
 • przetwarzanych w zakresie drobnych bieżących spraw życia codziennego.

Jak interpretować powyższe zwolnienia?
Pamiętać należy, że zwolnienie z obowiązku rejestracji zbioru nie oznacza zwolnienia z pozostałych obowiązków, wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych. Podmiot, korzystający ze zwolnienia na gruncie art. 43 ust. 1 nadal obciążony jest obowiązkiem poszanowania zasad przetwarzania danych osobowych, zapewnienia ich przetwarzania na podstawie przesłanek legalizacyjnych, obowiązkiem informacyjnym czy też obowiązkiem należytego zabezpieczenia danych osobowych.


Ponadto, podkreślić należy, że w/w przypadki zwolnienia z obowiązku rejestracji zbiorów stanowią wyjątek od ogólnej zasady, zgodnie z którą każdy administrator danych musi zgłaszać przetwarzane przez siebie zbiory. Tym samym, każde ze wskazanych zwolnień należy interpretować wąsko. Błędnym jest szerokie interpretowanie przesłanek zwolnienia z obowiązku rejestracji. Zbiór nie podlega rejestracji tylko i wyłącznie wtedy, gdy administrator ma do czynienia z jednym z przypadków wskazanych wprost w art. 43 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych.

Więcej na: www.portalodo.com

źródło: www.portalodo.com

"Rejestruję", czyli o zgłaszaniu zbiorów do rejestru GIODO

Ogólny obowiązek rejestracji
Zgodnie z art. 40 ustawy o ochronie danych osobowych, administrator zobowiązany jest zgłosić zbiór danych osobowych do rejestracji w jawnym rejestrze, prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Mimo, że obowiązek ten przewidziany jest w ustawie o ochronie danych osobowych od początku jej istnienia, nadal wiele zbiorów pozostaje niezgłoszonych, a ich administratorzy nie są świadomi, że działają w sprzeczności w ustawą.

Po co rejestrować? 
Obowiązek rejestracyjny wprowadzony został, by ułatwić Generalnemu Inspektorowi sprawowanie kontroli nad procesem przetwarzania danych osobowych. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że rejestracja dotyczy w istocie informacji o zbiorach danych osobowych i w żadnej mierze nie prowadzi do ujawniania danych osobowych jako takich. Administrator, wypełniając zgłoszenie rejestracyjne, przedstawia swoisty raport o samej strukturze zbiorów i zastosowanych wobec nich zabezpieczeniach fizycznych oraz formalno-prawnych. 
Rejestr, prowadzony przez Generalnego Inspektora ma również umożliwić osobom, których dane dotyczą weryfikację, czy administrator, któremu zamierzają udostępnić swoje dane spełnia obowiązki nałożone na niego przez ustawę o ochronie danych osobowych. Jak wskazuje bowiem art. 42 ust. 2 ustawy, każdy ma prawo przeglądać ogólnokrajowy rejestr zbiorów, prowadzony przez GIODO.

Więcej na:  www.portalodo.com

źródło: www.portalodo.com

25 lutego 2014 r. - szkolenie z ochrony danych osobowych

25 lutego odbędzie się kolejne szkolenie z ochrony danych osobowych. Wybitni specjaliści zapoznają Państwa z zasa­dami tworzenia Polityki bezpieczeństwa i przetwarzania danych osobowych zgod­nie z Ustawą o ochronie danych osobo­wych z 1997 r. oraz zgodnie z prze­słankami Rozporządzenia MSWiA z 2004 r.

Szkolenie odbędzie się 25 lutego w Invest Office w Warszawie mieszczącym się przy ulicy Orzyckiej 6/1B (Sprawdź dojazd na mapie Google Maps). Zgłoszenia przyjmujemy do 20 lutego za pośrednictwem formularza.

Całkowity koszt szkolenia to zaledwie 680 PLN netto (836,40 PLN brutto).

Na szkoleniu zapoznamy Państwa z aspektami prawnymi związanymi z ochroną danych osobowych, przedstawimy Państwu funkcję Administratora Bezpieczeństwa Inormacji, opowiemy o obowiązkach osób pracujących na zbiorach danych, przekażemy informacje dotyczące zarządzania systemem informatycznym oraz przedstawimy praktyczne wykorzystanie wiedzy w działaniach marketingowych na bazach danych.

 

Przeczytaj więcej

źródło: własne

Reforma ochrony danych osobowych. Czym będziemy się zajmować w 2014 roku?

Dzisiaj rozpoczyna się w Brukseli VII Międzynarodowa Konferencja Computers, Privacy and Data Protection. Przez trzy dni znawcy tematu dyskutować będą o nowych wyzwaniach, aktualnych problemach i największych trudnościach, z jakimi boryka się ochrona danych osobowych dziś. To największe wydarzenie poświęcone ochronie danych osobowych w Europie pozwala ocenić, jakie tematy będą przykuwać największą uwagę na forum ochrony danych osobowych w najbliższym czasie.

Przeczytaj więcej

źródło: .portalodo

"Ochrona Danych Osobowych a działalność dziennikarska – granice przywileju medialnego” - uwagi na kanwie debaty dziennikarskiej

Debata dziennikarska, która odbyła się w dniu 9 stycznia 2014 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania, którego partnerem jest Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych, skłoniła do przemyśleń na temat poprawności zarówno obecnych, jak i planowanych rozwiązań prawnych mających przecież na celu wyjątkowo ważką kwestię, a mianowicie wyważenie dwóch konstytucyjnych praw – wolności słowa i prywatności.

Przeczytaj więcej

źródło: portalodo

Firma osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą – dane osobowe czy nie?

Kwestia prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby fizyczne w kontekście ochrony danych osobowych tych osób stanowi niezwykle interesujące zagadnienie.

Przeczytaj więcej

źródło: portalodo

Pracodawco, nie możesz wiedzieć wszystkiego!

Przetwarzanie danych osobowych przez pracodawcę regulowane jest dwutorowo: z jednej strony kwestię tę regulują przepisy kodeksu prawa pracy, a z drugiej przepisy ustawy o ochronie danych osobowych. Niezwykle istotne jest, by pracodawca miał świadomość tego, jakie dane na temat swoich pracowników może zbierać, a podania których żądać nie może.

Przeczytaj więcej

źródło: portalodo.com

Walka z "hejtem" w sieci

W dniu 21 sierpnia 2013 r. Naczelny Sąd Administracyjny (sygn. akt I OSK 1666/12) wydał wyrok, w którym pozytywnie oceniono dopuszczalność żądania udostępnienia przez właściciela forum internetowego danych osobowych osób zamieszczających posty naruszające prawa osób trzecich. Podkreślaliśmy, iż NSA oparł w tym wyroku rozważania na stanie prawnym sprzed uchylenia art. 29 u.o.d.o. zawierającego ogólną podstawę do udostępniania danych osobowych szerokiemu kręgowi podmiotów, jeżeli w sposób wiarygodny uzasadnią potrzebę posiadania tych danych, a ich udostępnienie nie naruszy praw i wolności osób, których dane dotyczą.

Więcej na: www.portalodo.com

źródło: www.portalodo.com

Szkolenie z ochrony danych osobowych w Warszawie - 13 grudnia 2013

13 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych organizowane przez ABIwpraktyce.pl. agencję reklamową Build Media Creation oraz kancelarię prawną Lubasz i Wspólnicy. Tym razem szkolenie odbyło się w Warszawie.

Wszyscy uczestnicy szkolenia zostali zaproszeni do Clark University (Społeczna Akademia Nauk), mieszczącego się w Warszawie przy ulicy Łuckiej 11. Szkolenie podzielone zostało na dwa segmenty: część płatną i bezpłatną. Każda z części dodatkowo podzielona została na bloki tematyczne, które prowadzili inni prelegenci.

Przeczytaj więcej

źródło: własne

Niezbędne minimum, czyli co każda dokumentacja przetwarzania danych zawierać powinna

Ustawa o ochronie danych osobowych w art. 36 ust. 2 nakłada na administratora danych osobowych obowiązek prowadzenia dokumentacji, stanowiącej opis sposobu przetwarzania danych oraz środków technicznych i organizacyjnych, stosowanych przez administratora, które zapewnić mają ochronę odpowiednią do zagrożeń oraz kategorii danych, tą ochroną objętych.

Więcej na  www.portalodo.com

źródło: www.portalodo.com

Szkolenie z ochrony danych osobowych w Warszawie

13 grudnia odbędzie się kolejne szkolenie z ochrony danych osobowych. Wybitni specjaliści zapoznają Państwa z zasa­dami tworzenia Polityki bezpieczeństwa i przetwarzania danych osobowych zgod­nie z Ustawą o ochronie danych osobo­wych z 1997 r. oraz zgodnie z prze­słankami Rozporządzenia MSWiA z 2004 r.

Szkolenie odbędzie się 13 grudnia w Społecznej Akademii Nauk (Clark University) w Warszawie mieszczącej się przy ulicy Łuckiej 11 (Sprawdź dojazd na mapie Google Maps). Zgłoszenia przyjmujemy do 10 grudnia za pośrednictwem formularza.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona

Szkolenie podzielone jest na dwa segmenty: płatny i bezpłatny. W bloku bezpłatnym zapoznamy Państwa z aspektami prawnymi związanymi z ochroną danych osobowych, natomiast w bloku płatnym rozwiniemy ten temat, jak również przedstawimy Państwu funkcję Administratora Bezpieczeństwa Inormacji, opowiemy o obowiązkach osób pracujących na zbiorach danych, przekażemy informacje dotyczące zarządzania systemem informatycznym oraz przedstawimy praktyczne wykorzystanie wiedzy w działaniach marketingowych na bazach danych.

Przeczytaj więcej

źródło: własne

Kolejne szkolenie za nami

29 października, w NOBO Hotel w Łodzi, odbyło się przedostatnie w tym roku szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych, organizowane przez serwis internetowy ABIwpraktyce.pl, kancelarię radców prawnych Lubasz & Wspólnicy oraz agencję kreatywną Build Media Creation.

Szkolenie po raz pierwszy odbyło się we współudziale firmy IBM Polska, która objęła je patronatem. Prelegent z firmy IBM wygłosił czterdziestominutową prezentację nt. "Bezpieczeństwo w IT - dwa sposoby minimalizacji zagrożeń".

Uczestnicy szkolenia mogli wziąć udział w dwóch jego częściach: bezpłatnej oraz płatnej. W części bezpłatnej uczestnicy zostali zapoznani z aspektami prawnymi związanymi z ochroną danych osobowych, natomiast w bloku płatnym znakomicie rozwinięto ten temat, jak również przedstawiono chociażby funkcję Administratora Bezpieczeństwa Inormacji. Dodatkowo prelegenci opowiedzieli o obowiązkach osób pracujących na zbiorach danych, przekazali informacje o zarządzaniu systemem informatycznym, jak również przedstawili praktyczne wykorzystanie wiedzy w działaniach marketingowych na bazach danych.

Po wygłoszeniu ostatniej prelekcji uczestnicy szkolenia otrzymali możliwość zadawania pytań prelegentom. Nasi eksperci podołali jednak temu zadaniu i odpowiedzieli na wszystkie wątpliwości uczestników.

źródło: własne

29 października - szkolenie z ochrony danych osobowych

Już 29 października odbędzie się kolejne szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych organizowane przez serwis ABIwpraktyce.pl. kancelarię radców prawnych Lubasz & Wspólnicy oraz agencję kreatywną Build Media Creation. Tym razem odbędzie się ono w Nobo Hotel mieszczącym się przy ulicy Liściastej 86 w Łodzi.

Zapisać się na szkolenie można korzystając ze specjalnie przygotowanego na tę okazję FORMULARZA.

Szkolenie podzielone jest na dwa segmenty: płatny i bezpłatny. W bloku bezpłatnym zapoznamy Państwa z aspektami prawnymi związanymi z ochroną danych osobowych, natomiast w bloku płatnym rozwiniemy ten temat, jak również przedstawimy Państwu funkcję Administratora Bezpieczeństwa Inormacji, opowiemy o obowiązkach osób pracujących na zbiorach danych, przekażemy informacje dotyczące zarządzania systemem informatycznym oraz przedstawimy praktyczne wykorzystanie wiedzy w działaniach marketingowych na bazach danych.

Przeczytaj więcej

źródło: własne

Szkolenie w Instytucie Europejskim

25 września 2013 roku w Instytucie Europejskim w Łodzi mieszczącym się przy ulicy Piotrkowskiej 262 przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych dla kosultantów sieci Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej.

Konsultanci sieci Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej przybyli do Łodzi z całej Polski, by pogłębić swoją wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych. Wybitni specjaliści prawa, ochrony danych osobowych i zarządzania danymi osobowymi przekazali im niezbędną wiedzę oraz odpowiedzieli na wszystkie, czasem niezwykle interesujące pytania.

Kilkugodzinne szkolenie zakończyło się tuż przed godziną 16:00. Wszyscy uczestnicy z pewnością byli niezwykle zadowoleni z odbycia szkolenia, a żaden z nich nie żałował czasu spędzonego w Łodzi.

źródło: własne

Za nami kolejne szkolenie

26 września, w Centrum Biznesowym Synergia w Łodzi, mieszczącym się przy ulicy Wólczańskiej 128/134, odbyło się kolejne szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych organizowane przez serwis internetowy ABIwpraktyce.pl, kancelarię radców prawnych Lubasz & Wspólnicy oraz agencję kreatywną Build Media Creation.

Uczestnicy szkolenia mogli wziąć udział w dwóch jego częściach: bezpłatnej oraz płatnej. W części bezpłatnej uczestnicy zostali zapoznani z aspektami prawnymi związanymi z ochroną danych osobowych, natomiast w bloku płatnym znakomicie rozwinięto ten temat, jak również przedstawiono chociażby funkcję Administratora Bezpieczeństwa Inormacji. Dodatkowo prelegenci opowiedzieli o obowiązkach osób pracujących na zbiorach danych, przekazali informacje o zarządzaniu systemem informatycznym, jak również przedstawili praktyczne wykorzystanie wiedzy w działaniach marketingowych na bazach danych.

Po szkoleniu uczestnicy zaczęli zadawać mnóstwo pytań, na które prelegenci skrupulatnie odpowiedzieli. Jak przyznał nam po szkoleniu jeden z uczestników:- Warto było tu przyjechać, by dowiedzieć się, jak chronić dane osobowe moich klientów. Teraz wiem, co robiłem źle i mogę wystrzec się tych błędów w przyszłości.

źródło: własne

Ostatnie wolne miejsca!

Zaledwie kilkanaście wolnych miejsc pozostało na nadchodzącym szkoleniu z ochrony danych osobowych, które odbędzie się 26 września w Centrum Biznesowym Synergia. Nie czekaj i zapisz się już dziś, by dowiedzieć się, jak odpowiednio chronić dane osobowe swoich Klientów.

Chęć udziału w szkoleniu z ochrony danych osobowych należy wyrazić poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, który można znaleźć na stronie klikając w TEN LINK.

Na szkoleniu poruszonych zostanie wiele kwestii związanych z ochroną danych osobowych. Zapoznamy wszystkich Państwa z aspektami prawnymi związanymi z ochroną danych osobowych, jak również przedstawimy Państwu funkcję Administratora Bezpieczeństwa Inormacji, opowiemy o obowiązkach osób pracujących na zbiorach danych, przekażemy informacje dotyczące zarządzania systemem informatycznym oraz przedstawimy praktyczne wykorzystanie wiedzy w działaniach marketingowych na bazach danych.

Raz jeszcze gorąco zachęcamy do zapisania się na szkolenie z ochrony danych osobowych. Uzyskana na nim wiedza pozwoli Państwu uniknąć wysokich sankcji, jak również przyczyni się do dalszego rozwoju prowadzonych przez Państwa działalności.

źródło: własne

Nowe szkolenie z ochrony danych osobowych

26 września odbędzie się kolejne szkolenie z ochrony danych osobowych. Wybitni specjaliści zapoznają Państwa z zasa­dami tworzenia Polityki bezpieczeństwa i przetwarzania danych osobowych zgod­nie z Ustawą o ochronie danych osobo­wych z 1997 r. oraz zgodnie z prze­słankami Rozporządzenia MSWiA z 2004 r.

Szkolenie odbędzie się 26 września w Centrum biznesowm Synergia w Łodzi. Zgłoszenia przyjmujemy do 23 września za pośrednictwem formularza.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona

Szkolenie podzielone jest na dwa segmenty: płatny i bezpłatny. W bloku bezpłatnym zapoznamy Państwa z aspektami prawnymi związanymi z ochroną danych osobowych, natomiast w bloku płatnym rozwiniemy ten temat, jak również przedstawimy Państwu funkcję Administratora Bezpieczeństwa Inormacji, opowiemy o obowiązkach osób pracujących na zbiorach danych, przekażemy informacje dotyczące zarządzania systemem informatycznym oraz przedstawimy praktyczne wykorzystanie wiedzy w działaniach marketingowych na bazach danych.

Przeczytaj więcej

Za nami kolejne szkolenie

18 lipca odbyło się kolejne darmowe szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych. Wybitni specaliści z tej dzie­dziny podzielili się swoją wiedzą z licz­nie zgromadzonymi słuchaczami.

Olbrzymie zainteresowanie sprawiło, że szkolenie odbyło się w sali konferencyjnej hotelu Nobo mieszczącego się przy ulicy Liściastej w Łodzi. Licznie zgromadzeni słuchacze, w trakcie kilkugodzinnego szkolenia, z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w kolejne prelekcje dotyczące ochrony danych osobowych.

Każda osoba, która wzięła udział w szkoleniu, otrzymała specjalny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w nim.

Już niedługo kolejne szkolenie z zakresu danych osobowych. O jego terminie poinformujemy wkrótce.

Szkolenie z zakresu Ochrony Danych Osobowych

21 czerwca przeprowadziliśmy kolejne, całkowicie darmowe szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych. Zainte­re­so­wanie nim przerosło nasze najśmielsze oczekiwania!

W trakcie kilkugodzinnego szkolenia licznie zgromadzeni na sali słuchacze zgłębili wiedzę z różnych obszarów ochrony danych osobowych. Program szkolenia obejmował głównie zagadnienia prawne. Na szkoleniu udzielono jednak również wielu praktycznych porad dotyczących odpowiedniej ochrony danych.

Każda osoba, która uczestniczyła w szkoleniu, otrzyma specjalny certyfikat potwierdzający udział w nim.

Już niedługo kolejne szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych. O jego terminie poinformujemy wkrótce.

Szkolenie z zakresu Ochrony Danych Osobowych

W Łodzi przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych w przedsiębiorstwach, przeznaczone dla przedstawicieli firm różnych branż. Program szkolenia obejmował zarówno zagadnienia prawne jak i wiele praktycznych uwag i porad, których udzielili doświadczeni prelegenci.

Już wkrótce odbędą się kolejne szkolenia. Zapraszamy!

KALENDARIUM

KONTAKT

 • Oblicz 1 × 1